10 PROBLEME ÎȘI CAUTĂ REZOLVARE LA 8 ORE PESTE PROGRAM PENTRU O CAUZĂ BUNĂ!
Postat February 10, 2016

Organizațiile și asociațiile din București și Ilfov au avut la dispoziție 4 săptămâni pentru a-și înscrie o problemă cu care se confruntă în prezent, pentru a fi rezolvată, cu ajutorul voluntarilor profesioniști, într-o sesiune de lucru de 8 ore, pe 18 martie.

În urma selecției, au fost alese 9 organizații cu 10 problematici din zona de comunicare:

Asociația Lindenfeld, Asociația Sol Mentis, Organizația Suedeză Pentru Ajutor Umanitar Individual, Special Olympics Romania, ViitorPlus, Asociația Inima Copiilor, Organizația Umanitară CONCORDIA, Fundația Chance for Life, Teach for Romania.

Detalii complete despre fiecare proiect în parte și despre nevoile specifice ale fiecărei organizații sunt disponibile pe site-ul 8 ore peste program pentru o cauză bună

La eveniment, fiecare proiect va beneficia de o echipă formată din 3-5 experți; experții își vor dedica 8 ore, în mod voluntar, pentru a găsi cele mai eficiente soluții pentru problemele identificate, livrând astfel “la cheie” soluții ce pot fi implementate încă de a 2-a zi.

Dorești să participi ca voluntar profesionist la 8 ore peste program pentru o cauză bună? Strânge-ți o echipa și înscrieți-vă completând formularul AICI până cel târziu pe 29 februarie!

FONDURI NUMITE
8 ore peste program pentru o cauză bună, comunicare, profesioniști în comunicare, voluntari,
SCRISOARE DESCHISĂ CĂTRE CONDUCEREA PSD
Senatul României a adoptat în 21 noiembrie 2017, in procedură de urgență, o propunere legislativă.
AFI EUROPE ROMÂNIA ȘI FUNDAȚIA COMUNITARĂ BUCUREȘTI LANSEAZĂ FONDUL PENTRU COMUNITATE A FI VECIN BUN
Finanțări în valoare totală de 70.000 de lei pentru până la trei proiecte