10 PROBLEME ÎȘI CAUTĂ REZOLVARE LA 8 ORE PESTE PROGRAM PENTRU O CAUZĂ BUNĂ!
Postat February 10, 2016

Organizațiile și asociațiile din București și Ilfov au avut la dispoziție 4 săptămâni pentru a-și înscrie o problemă cu care se confruntă în prezent, pentru a fi rezolvată, cu ajutorul voluntarilor profesioniști, într-o sesiune de lucru de 8 ore, pe 18 martie.

În urma selecției, au fost alese 9 organizații cu 10 problematici din zona de comunicare:

Asociația Lindenfeld, Asociația Sol Mentis, Organizația Suedeză Pentru Ajutor Umanitar Individual, Special Olympics Romania, ViitorPlus, Asociația Inima Copiilor, Organizația Umanitară CONCORDIA, Fundația Chance for Life, Teach for Romania.

Detalii complete despre fiecare proiect în parte și despre nevoile specifice ale fiecărei organizații sunt disponibile pe site-ul 8 ore peste program pentru o cauză bună

La eveniment, fiecare proiect va beneficia de o echipă formată din 3-5 experți; experții își vor dedica 8 ore, în mod voluntar, pentru a găsi cele mai eficiente soluții pentru problemele identificate, livrând astfel “la cheie” soluții ce pot fi implementate încă de a 2-a zi.

Dorești să participi ca voluntar profesionist la 8 ore peste program pentru o cauză bună? Strânge-ți o echipa și înscrieți-vă completând formularul AICI până cel târziu pe 29 februarie!

FONDURI NUMITE
8 ore peste program pentru o cauză bună, comunicare, profesioniști în comunicare, voluntari,
Bucureștiul Generos
De Crăciun se nasc și oameni și emoții. Ba chiar și obiceiuri. De exemplu, susținerea unei cauze în locul clasicului coș de sărbători.
De ce nu renunțăm la București?
Raportul nostru pentru 2018 este gata. Descarcă-l și tu de pe site.