10 PROBLEME ÎȘI CAUTĂ REZOLVARE LA 8 ORE PESTE PROGRAM PENTRU O CAUZĂ BUNĂ!
Postat February 10, 2016

Organizațiile și asociațiile din București și Ilfov au avut la dispoziție 4 săptămâni pentru a-și înscrie o problemă cu care se confruntă în prezent, pentru a fi rezolvată, cu ajutorul voluntarilor profesioniști, într-o sesiune de lucru de 8 ore, pe 18 martie.

În urma selecției, au fost alese 9 organizații cu 10 problematici din zona de comunicare:

Asociația Lindenfeld, Asociația Sol Mentis, Organizația Suedeză Pentru Ajutor Umanitar Individual, Special Olympics Romania, ViitorPlus, Asociația Inima Copiilor, Organizația Umanitară CONCORDIA, Fundația Chance for Life, Teach for Romania.

Detalii complete despre fiecare proiect în parte și despre nevoile specifice ale fiecărei organizații sunt disponibile pe site-ul 8 ore peste program pentru o cauză bună

La eveniment, fiecare proiect va beneficia de o echipă formată din 3-5 experți; experții își vor dedica 8 ore, în mod voluntar, pentru a găsi cele mai eficiente soluții pentru problemele identificate, livrând astfel “la cheie” soluții ce pot fi implementate încă de a 2-a zi.

Dorești să participi ca voluntar profesionist la 8 ore peste program pentru o cauză bună? Strânge-ți o echipa și înscrieți-vă completând formularul AICI până cel târziu pe 29 februarie!

FONDURI NUMITE
Finanțăm 17 burse din Fondul de burse pentru robotică și programare ING Hubs
Cele 17 solicitări de burse provin din 12 localități din țară. 14 sunt aplicații de echipă și 3 individuale.