Programul “Inclusiv în cartier” a primit Gold Recognition Community Index 2022 la categoria ”Orașe sustenabile”
Postat August 8, 2022
Foto: Community Index

Programul “Inclusiv în cartier” a câștigat premiul Gold Recognition Community Index la categoria ”Orașe sustenabile”.
Mulțumim partenerului nostru Banca Transilvania și Asociația Carusel, Grupul de Inițiativă Civică Cișmigiu, Acțiunea Comunitară Tineretului, Asociația Culturalis, Grupul de Inițiativă Civică Încotroverzi.

Prin evenimentele și activitățile din fiecare proiect, s-au format comunități puternice cinci cartiere bucureștene: Cișmigiu,
Tineretului, Cotroceni, Titan-Dristor și Obor.

Un oraș sustenabil este un oraș al comunităților. Ne bucurăm pentru distincție și pentru oamenii care și-au luat în stăpânire spații în cartierul în care lucrează sau trăiesc.

INCLUSIV ÎN CARTIER
Două premii pentru Fundația Comunitară București la Gala Green Report
Gala Green Report, ediția a doua a premiilor pentru cele mai performante soluții locale de mediu a premiat Platforma de mediu pentru Bucuresti, initi
200.000 de euro pentru 15 școli din București, Brașov, Timișoara
Cum a reușit programul “Sportul pentru toți” să pună în mișcare comunitățile din aceste orașe.