Programul “Inclusiv în cartier” a primit Gold Recognition Community Index 2022 la categoria ”Orașe sustenabile”
Postat August 8, 2022
Foto: Community Index

Programul “Inclusiv în cartier” a câștigat premiul Gold Recognition Community Index la categoria ”Orașe sustenabile”.
Mulțumim partenerului nostru Banca Transilvania și Asociația Carusel, Grupul de Inițiativă Civică Cișmigiu, Acțiunea Comunitară Tineretului, Asociația Culturalis, Grupul de Inițiativă Civică Încotroverzi.

Prin evenimentele și activitățile din fiecare proiect, s-au format comunități puternice cinci cartiere bucureștene: Cișmigiu,
Tineretului, Cotroceni, Titan-Dristor și Obor.

Un oraș sustenabil este un oraș al comunităților. Ne bucurăm pentru distincție și pentru oamenii care și-au luat în stăpânire spații în cartierul în care lucrează sau trăiesc.

INCLUSIV ÎN CARTIER
Finanțăm 17 burse din Fondul de burse pentru robotică și programare ING Hubs
Cele 17 solicitări de burse provin din 12 localități din țară. 14 sunt aplicații de echipă și 3 individuale.